Stiliai

Kovos menų centre "Smauglys" yra praktikuojami MMA, BJJ, grappling  stiliai.
 


MMA

silva belfort

MMA (mišrieji kovos menai) apima įvairiausias technikas, bokso, muaythai, karatė, laisvąsias imtynes, BJJ. Tai pats universaliausias kovinis sportas, kuriame kovotojas privalo mokėti kovoti tiek stovėsenoje, tiek parteryje, be to, kova trunka 3 raundus po 5 minutes (dėl čempionų diržų 5 x 5 min), todėl būtinas ypač puikus fizinis pasiruošimas.

MMA istorija turi gilias šaknis. Antikos laikais buvo itin populiarus pankrationas, kuris buvo sukurtas sujungus tuometinį boksą (kumštynes) bei imtynes. Tai buvo pirmasis mišrusis kovos menas. Praėjusios amžiaus pradžioje Brazilijoje BJJ meistrai (ypač Gracie šeimos kovotojai) pradėjo rengti Vale Tudo (port. viskas leidžiama) kovas, kuriose kovodavo įvairių stilių adeptai. Tai buvo gatvių kovos, praktiškai be apribojimų.

Pagal Vale Tudo modelį 1993 metais JAV buvo surengtas pirmasis UFC turnyras. Jo iniciatoriumi buvo BJJ meistras Rorion Gracie. Pirmuose UFC turnyruose kovotojai kovėsi plikomis rankomis, beveik be apribojimų, buvo draudžiami tik gyvybei pavojingi ir nesportiški veiksmai. Nebuvo nei laiko limitų, nei svorio kategorijų, buvo leidžiami smūgiai rankomis, kojomis, imtynių veiksmai. Oficialiai tokios kovos buvo vadinamos NHB (No Holds Barred – Be jokių draudimų). Laikui bėgant, siekiant išvengti traumų, buvo įvedamos įvairios taisyklės ir apribojimai. Tačiau nepaisant to MMA išliko  labiausiai artimu realiai kovai gatvėje iš visų dvikovinių sportų.

Terminas "MMA" vietoj "NHB" buvo pradėtas naudoti apie 2000-uosius metus.

Šiuo metu MMA yra labiausiai populiarėjantis dvikovinis sportas pasaulyje, populiarumu nusileidžiantis tik profesionalų boksui. Pirmoji organizacija UFC po šiai dienai išlieka galingiausia ir stipriausia organizacija pasaulyje. MMA kovos vyksta praktiškai visose pasaulio valstybėse, ne išimtis ir Lietuva.


Į viršų

BJJ

bjj1 Kas tas braziliškas džiu-džitsu, kurio paslaptis ir tradicijas ilgai saugojo ir puoselėjo Greisių šeima? Istorija siekia amžiaus pradžią.

Brazilija. Japonas Mitsujo Maeda, kovotojas „nuo gamtos“, Dzigoro Kano (dziudo įkūrėjo) mokinys, atsiduria Brazilijoje. Susitikimas su Gastao Greisiu baigiasi draugyste ir, reikšdamas padėką už palankumą ir suteiktą paramą, Maeda ima mokinti džiu-džitsu technikos (atsiskyręs nuo dziudo, Maeda grįžo prie džiu džitsu tradicijos pritaikydamas ją prie Vakaruose paplitusių kovos manierų) vyriausią Gastao sūnų Karlosą (tuo metu 11 metų berniuką). Tai buvo 1914 m. Kartu su Karlosu į džiu-džitsu užsiėmimus ėmė eiti ir kiti broliai. Lankyti treniruotes Gastao neleido tik jauniausiam sūnui Helio, nes šis buvo silpnos sveikatos ir, gydytojų teigimu, dideli fiziniai krūviai ją galėję dar labiau pabloginti. Bet Helio ateidavo į treniruočių salę, sėdėdavo ir atidžiai stebėdavo treniruotes, stengdamasis atsiminti rodomus veiksmus. Tėvo ir vyresniųjų brolių nuomonė pasikeitė, kai jie pamatė, jog fiziškai silpnas ir ligotas brolis Helio yra stiprus vidumi (dvasia) ir turi stiprų norą kovoti. Helio, treniruodamasis kartu su broliais, sparčiai tobulėja ir tampa pagrindiniu akademijos instruktoriumi, geriausiu džiu-džitsu technikos specialistu. Jis padaro didžiausią įtaką, formuojant braziliško džiu-džitsu techniką, taktinį paruošimą bei metodinę bazę. Helio Maedos technikai suteikę naują, brazilišką stilių. Nedidelio ūgio ir smulkaus kūno sudėjimo vaikinas ieškojo techninių veiksmų ir taktikos, kuri padėtų silpnesniam įveikti fiziškai stipresnį kovotoją.

Džiu-džitsu tampa Greisių šeimos tradicija ir perduodamas iš kartos į kartą giminės rate. Tokie kovotojai kaip Riksonas, Roysas, Royleris išgarsino šeimos vardą ir parodė stiliaus pranašumus. Braziliško džiu-džitsu tartas žodis kovos arenose buvo svarus. Greisi šeimos klano rate saugomas ir puoselėjamas kovos menas, XX a. pabaigoje vėl buvo atiduotas pasauliui.

(Šaltinis voras-bjj.lt)


Į viršų

 

 

 

 

 

 

 

  FClogo 4sportLT

 

Kovos menų centras "Smauglys". © Visos teisės saugomos, 2012-2019.